SsangYong - Şahsuvaroğlu Dış Tic.Ltd.

/

HABER VE DUYURU

/

TİVOLİ 1.6 DİZEL 5 YILDIZ İLE GELDİ!

TİVOLİ 1.6 DİZEL 5 YILDIZ İLE GELDİ!
Tivoli 1.6 Dizel 5 Yıldız ile Geldi!

SsangYong’un crossover modelinde konumlandırdığı Tivoli, 1,6 dizel, gelirken ödülleri de beraberinde getirdi. Tivoli, Korean New Car Assessment Program (KNCAP) tarafından kategorisinin en güvenlikli otomobili seçilerek 5 yıldız almaya hak kazandı.

 

Birbirinden önemli testlerden (Çarpışma güvenliği, yolcu güvenliği, sürüş performansı ve kaza önleme) başarıyla geçen Tivoli, 100 puan üzerinden 91.9 puan alarak ne kadar güvenlikli bir otomobil olduğunu herkese kanıtladı. SsangYong güvenliğin bir opsiyon olmadığı konusundaki sözünü de tuttuğunu tüm otomobil tutkunlarına göstermiş oldu.

 

Tivoli, KNCAP’ta 91,9 puan alarak rekor kırdı!

 

KNCAP (Korean New Car Asessment Program), 1999 tarihinden itibaren Kara, Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülüyor. Araçlar, güvenlik bakımından 9 kategoride ve sınıflandırma bakımından da 5 seviyede teste tabi tutuluyor. (Seviye 1 en güvenli otomobildir)

 

Tivoli KNCAP’ta teste tabi tutulan birçok önemli markayı geride bırakarak bir rekora imza attı.

 

KNCAP Katılan Markalar ve Puanları

Marka

Puan

Ssang Yong Tivoli

91,9

Hyundai Tucson

91,0

BMW X3

89,0

 

TEST AŞAMALARI; Fren Performans Testi (Kuru Yolda),Fren Performans Testi (Islak Yolda),Ön Çarpışma Testi, Yan Direkler Darbe Testi, Yan Çarpışma Testi, Koltuk Güvenirlilik Testi (Sağ Koltuk ve Sol Koltuk)

 

Test ile ilgili videolara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

SsangYong’un kompakt SUV modeli Tivoli, KNCAP testlerinde 100 üzerinden 91,9 puan alarak sınıfında rekor kırdı. Tivoli; çarpışma testi, yolcu koruma, sürüş performansı ve kaza önleme testlerini başarılı bir şekilde tamamladı. Tivoli, ön ve yan çarpışma testlerinden de en iyi skoru alarak güvenirliliğini kanıtlamış oldu.

 

Tivoli’nin gövde yapısının %71,4’ü yüksek mukavemetli çelik, % 71,4’ün %40’ı ultra mukavemetli ve sertleştirilmiş çelikten imal edilmiştir. Sınıfının en yüksek oranda çelik kullanılan aracı olan Tivoli’nin, güvenli bir araç olma özelliği de resmi olarak tescillendi.

 

Ayrıca Tivoli, yarı katlanır koltukları ile 15. Ergonomik Tasarım Ödülleri'nde en prestijli Büyük Ödül'e layık görüldü. Aynı zamanda SK Encar ve medya kuruluşlarınca yapılan anket çalışmalarıyla 2015'in ilk yarısının en iyi otomobili seçildi.

 

Dizel versiyonun gelmesiyle Tivoli, kompakt SUV pazarındaki başarılı grafiğini daha da yükselteceğinin sinyallerini veriyor.

 

Tivoli, heyecanla beklenen 1,6 dizel otomatik veya manuel vites seçeneğiyle tüm SsangYong showroom’larında tanışmak isteyen misafirlerini bekliyor.